Enez Kaymakamlığı ve Tarım ve Orman Bakanlığı 1.Bölge Müdürlüğü Edirne Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü’nün işbirliğinde TEMIZ SULAR – TEMIZ KARADENIZ HAVZASI GÜNÜ gerçekleştirildi

‘Temiz Sular- Temiz Karadeniz Havzası’ Çevre Etkinliği Edirne’nin Enez ilçesinde yer alan sulak alanlılarının önemini ve kirleticilerden korunması hususunda genç neslin bilgilendirilmesi ve doğaya karşı bilinçli zihinlerin oluşturulması amacıyla 17 Haziran tarihinde geniş çaplı katılım ile gerçekleştirildi.

Etkinlik gününde alanların temizliği öncesi Çocuklar için “Çevre Gönüllüsü Oluyorum” faaliyeti yapılmıştır. Çocukların çevre hakkında bilinç kazanmaları için Çevrenin korunması hakkında video sunumları, e- learning platformun tanıtımı ve Gala Gölü ve sulak alanların önemi hakkında bilgilendirme, resim ve geri dönüşüm atölyesi, çocuklara yüz boyama etkinlikleri yaptırılarak çocuklara Çevre Gönüllüsü yaka kartları dağıtılmıştır.

Etkinlikte, PP2’nin proje koordinatörü tarafından proje hakkında kısa bilgilendirme, Doğa Koruma ve Milli Parklar Edirne Şube Müdürü tarafından PP2’nin faaliyetleri hakkında bilgilendirme ve 1. Bölge Müdürlüğü Müdür Yardımcısı ve Enez Kaymakamı tarafından çevre ve çevre bilinci konusunda bilgilendirme konuşmaları yapılmıştır.

“Doğa İçin Çal” müzik etkinliği dinletisi yapılarak çocuklarla birlikte dans edilmiştir.

Ardından temizlik yapılacak sulak alan ve çevresine hareket edilmiş ve çocukların katılımı ile çöp toplama etkinliği yapılmıştır.

Etkinliğe yoğun ilgi gösterilmiş ve İstanbul, Edirne, Uzunköprü, Keşan ve Enez’in köylerinden katılım sağlanmıştır. Etkinliğe 350’den fazla çevre gönüllüsünün katılımı sağlanmıştır.

Posted in Turkey.