Enez’de Çevre Konulu ‘Eğitmenlerin Eğitimi’ Gerçekleştirildi

Edirne Milli Parklar ve Doğa Koruma Şube Müdürlüğümüz tarafından 6 ortağın işbirliğinde, Avrupa Birliğin ENI Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği Programın 1. teklif çağrısı kapsamında yürütülmekte olan BioLearn adlı ve BSB142 No’lu proje çerçevesinde çocuklara çevre koruma bilinci ve doğa sevgisini aşılanması amacıyla hazırlanmış olan 12 adet Doğa Eğitim Serisi ve Eğitim Yöntem Programı doğrultusunda 14- 18 Haziran tarihleri arasında 25 gönüllü için Eğitmenlerin Eğitimi gerçekleştirilmiştir.

Eğitimde, çevre konularında ilgili olan gönüllülerin hem Gala Gölü Milli Parkı açık hava sınıfında, hem de Enez merkezinde eğitimleri gerçekleştirilmiştir. Ayrıca, proje kapsamında 17 Haziran tarihinde gerçekleştirilmiş olan ‘Temiz Sular- Temiz Karadeniz Havzası’ gününde çocuklara eğitim programı dahilinden olan bilgiler sunulmuştur.

Eğitimler, BioLearn projenin 2. faaliyeti kapsamında yapılmış olup, www.bio-learn.org sayfasında yayınlanmış olan çevrimiçi çevre konulu eğitimlerin çok kısa zaman içerisinde uygulanmasına geçilecektir.

Posted in Turkey.