Gala Gölü Milli Parkında Fotoğraf Çalışmaları Yürütüldü

Edirne Milli Parklar ve Doğa Koruma Şube Müdürlüğümüz tarafından 6 ortağın işbirliğinde, Avrupa Birliğin ENI Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği Programın 1. teklif çağrısı kapsamında yürütülmekte olan BioLearn adlı ve BSB142 No’lu proje çerçevesinde Gala Gölü Milli Parkın biyoçeşitliliğini tehdit eden kirliliğin tespiti ve topluma gösterilmesi amaçlı bu önemli sulak alanında üç değerli yerel fotoğrafçı tarafından 3 gün boyunca fotoğraf çalışmaları yürütüldü.

Sayın Ali ÇITAK fotoğraf sanatçısı uzun yıllardır Gala Gölü’nün doğal güzellikleri ve canlılarını objektifiyle kaydetmiş ve Gala Gölü Milli Parkın ilanı için önemli rol oynamış olan kişilerden birisidir. Onlarca sergiye imza atmış olan fotoğraf sanatçısı özellikle yaban hayatı çekmektedir.

Sayın Ahmet ÇAMLICA fotoğraf sanatçısı özellikle vahşi yaşam kuş fotoğraflarını çekmektedir /ornito/. Gala Gölü’nde yüzlerce çalışma ve fotoğraf yapmıştır.

Sayın Volkan AYDIN fotoğraf sanatçısı yine doğa fotoğrafların ustası olup Edirne fotoğraf sanatı derneği üyesidir.

19-21 Haziran tarihleri arasında 3 fotoğraf sanatçısı BioLearn projesi kapsamında çekimlerini Gala Gölü Milli Parkında tamamlamış oldular. Çekilen fotoğrafları proje kapsamında düzenlenecek olan Uluslararası Karadeniz Havzası Sulak Alanların kirlilik durumunu gösteren sergide sergilenecektir. Sergi 5 ayrı ülkeyi dolaşacak ve Enez kaymakamlığı tarafından Enez’de de gösterilecektir.

Posted in Turkey.