Tarım ve Orman Bakanlığı 1.Bölge Müdürlüğü Edirne Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğün koordinasyonunda Gala Gölü Milli Parkında yapılan Açık Hava Sınıfın Resmi Açılışı gerçekleştirildi!

Proje kapsamında Gala Gölü Milli Parkı sınırları içerisinde yapımı tamamlanmış olan Açık Hava Sınıfın  resmi açılışı geniş bir katılım ile 5 Ağustos 2021 tarihinde gerçekleştirildi.

Resmi açılışa Mayıs ayında kurumdan başlatılmış olan ‘Biyoçeşitliliği kirleticilerden koruyorum’ konulu resim yarışmasının birincilerine hediye töreni de gerçekleştirildi. Resim yarışması kapsamında toplam ulaşan 53 resimden en iyi 15 resmi çizen çocuklara hediyeleri sunuldu.

Açılışta ENI Karadeniz Havzasında SÖİ Programın öncelikleri, Biolearn projenin amacı ve faaliyetleri proje ekibinden açıklanırken, doğanın önemi ve iklim değişikliğine bağlı tehditler hususunda Enez kaymakamı Sn. Şükrü Alperen GÖKTAŞ’ın, Doğa Koruma ve Milli Parklar İstanbul 1. Bölge Müdür Yrd. Sn. Erdal Ceyhan’nın ve Edirne Şube Müdürü Sn. Kerim YAPÇA’nın konuşmalarında vurgu yapıldı.

Yapılmış olan açık hava sınıfı proje çervevesinde oluşturulacak olan Kirliliği Durdur ve Doğayı Koru merkezlerinden oluşan ağın bir parçası olacaktır.

Posted in Turkey.